Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти
Національної академії педагогічних наук України

Тиждень спеціальної технології

грудень 2015

Image 01В Навчально-науковому центрі професійно-технічної освіти відбувся тиждень спеціальної технології,  у рамках якого проводились  заходи, спрямовані на поглиблення та розширення знань учнів зі спеціальної технології,  на виховання у них ініціативності, самостійності, мотивації до вивчення предмету, формування  творчого  підходу до вирішення задач, уміння працювати колективно, тобто все те, що вони зможуть використовувати  у своїй майбутній трудовій діяльності.
Про початок тижня повідомило яскраве оголошення,  в якому були висвітлені всі заходи, заплановані на тиждень, та зазначені відповідальні за їх проведення.
У понеділок  учнів зустрічала виставка макетів «Вузли та агрегати автомобілів» , виготовлених випускниками попередніх років під керівництвом  викладача Волошина А.М.
Image 01 Image 01 Увагу учнів та педагогів привернула  виставка-конкурс стінних газет «Автомобіль в житті людини» (12 газет), яка демонструвалась протягом усього тижня. Газети підготували учні груп М2-2, Т-2, А1-1, П-12, П-13, П-33, М1-1.
На кожному поверсі учбового корпусу  були вивішені листівки з афоризмами, крилатими висловлюваннями  на автомобільну тематику, а також кишені з кросвордами ,  які учні охоче брали та розв'язували  (відповідальна викладач Лагода О.М.).
Image 01 В бібліотеці Центру протягом тижня демонструвалась експозиція навчальної, довідкової, художньої літератури та періодичних видань на автомобільну тему, організована завідувачем бібліотекою Петренко А.В. та бібліотекарем Гірчук Н.І.
Image 01 В актовій залі учні групи П-13 Білоноженко В., Володін О., Петрущенко М. під керівництвом викладача Одинця В.Т. підготували та провели виступ на тему: «Двигуни внутрішнього згоряння»,  який супроводжувався презентацією. Учні в залі розв'язували відеокросворд  та переглянули тематичний фільм.
Щодня відбувались цікаві заходи. Традиційну загальноучилищну лінійку, яка проходить щовівторка,  учні групи Т-3 Богатир В., Бойко Д. під керівництвом викладача Волошина А.М. провели, як тематичну: «Цей день в історії автомобілів» .
На 1 поверсі, в холі, пройшла виставка значків, в якій було відображено історію розвитку автомобілебудування різних фірм світу (відповідальний викладач Бабіч Б.С.).
Презентацію та доповідь «Трансмісії сучасних автомобілів» представили  учні групи Т-3 Богатир В, Бойко Д., Демиденко Б., Кущ О., Покропивний А, Пунько В., Похітенко В. під керівництвом викладача Волошина А.М.
На зміну попередній виставці в холі,  учні під керівництвом Волошина А.М. організували  виставку макетів автомобілів «Автомобіль своїми руками». 
Image 01 Неабиякий інтерес присутніх викликала доповідь учнів  групи Т-2 Фещук Н., Ходюк Д., Каракоша Б., Онищенко Р., Михайленко В. під керівництвом викладача Настабурко В.О. на тему: «Електричне та електронне обладнання сучасних автомобілів» . Захід супроводжувався відео фрагментами та презентацією.
Технічний супровід тижня спеціальної технології забезпечив учень гр. П-21 Дем'янчук Максим.
Image 01 В останній день предметного тижня спеціальної технології були підведені підсумки та визначені переможці конкурсів  та найбільш активні учасники тижня.
В конкурсі стінних газет переможцями стали:

 • І місце – учні групи П-13 – Володін Олександр, Двірко Дмитро-«Юний слюсар»;
 • ІІ місце – учні групи П-12 Старкін Ілля, Старкін Тимофій, Литвин Вадим  -  «Автомобіль BMW»;
 • ІІІ місце – учні групи М2-2 Докучаєв Денис, Лавріненко Віктор, Бура Данило «Німці серед нас».
Image 01

В конкурсі презентацій переможцями стали:

 • І місце – Вандоляк Віктор, група М3-2 «Моя майбутня професія»;
 • ІІ місце – Каракоша Богдан., група Т-2 «Електрообладнання автомобілів»;
 • ІІІ місце – Ружин Андрій., група П-12 «Автомобіль BMW»;

В конкурсі емблем переможцями стали:

 • І місце – Зайцев Олексій, група А2-3  «Транспорт світу»;
 • ІІ місце – Двірко Дмитро, група П-13  «мблема групи П-13»;

В конкурсі макетів «Автомобіль своїми руками» переможцями стали:

 • І місце – Іванов Сергій, група П-12 «Автомобіль ВАЗ-2107»;
 • ІІ місце – Суботенко Ярослав, група П-12 «Лімузін»;
 • ІІІ місце – Гамоля Ростислав,  група П-12 «Мікроавтобус;

Image 01 Image 01 Висновки: Предметний тиждень проведений згідно затвердженого плану з метою активізації творчої і пізнавальної діяльності учнів, для створення умов і надання можливості учням презентувати здобуті знання у нестандартних формах роботи, реалізувати виховний потенціал предмету.
Програму заходів предметного тижня виконано у повному обсязі.

 

завідувач відділенням ННЦ ПТО НАПН України О.М.Лагода

... в АРХІВ