Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти
Національної академії педагогічних наук України

Тиждень української писемності

листопад 2015

Image 01Щороку, 9 листопада,   в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця в Україні  відзначається День української писемності та мови. Це свято започаткували 6 листопада  1997 року.  В Указі  Президента України  говориться, що ця дата встановлена «на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства».

Напередодні 9 листопада в Навчально – науковому центрі  був проведений Тиждень української писемності. В понеділок  учні групи П-22 стали учасниками  інтерактивної мовознавчої гри «Прикрась життя українською». Навіть ті, хто не був безпосереднім учасником цього заходу певно звернули увагу, що на дверях класів і майстерень з'явилися листочки з лінгвістичними загадками, ребусами, які підготувала викладач іноземної мови Голуб Лариса Іванівна. 

ПЛАН  ЗАХОДІВ

Понеділок
  • Прикрась життя українською:інтерактивна мовознавча гра
Вівторок
  • Щотижнева тематична лінійка
  • Загальний диктант
Середа
  • День українського мистецтва
  • Конкурс «Намалюй  мені Україну»
Четвер
  • День українських звичаїв і традицій
П'ятниця
  • День вишиванки: «Вишивала долю, наче по долоні…»

Image 01 У вівторок, на традиційній виховній лінійці виступили представники групи П-33 Скиба Сергій, П-35 Сидорчук Ганна та учениця групи П-25с Пустова Катерина. Вони повідомили про історію заснування Дня писемності як державного свята, про роль Івана Котляревського та Тараса Шевченка у процесі становлення нашої мови.
Прочитані учнями поетичні рядки довели красу і милозвучність мови.

Досить цікавим заходом вівторка став і загальний диктант, участь у якому взяли групи М-11, М-12, М-32, Д-11. Учасники цього заходу мали змогу самостійно перевірити і оцінити власну грамотність.

Після перевірки диктанту відбулися лінгвістичні змагання

 Середа – День мистецтва. Учні групи П-25 дізналися про творчість видатних українських художниць – Марії  Приймаченко та Катерини Білокур. Обидві мисткині –самоуки, які своїм талантом сміливо заявили про себе на увесь світ. Майбутні обліковці спробували розкрити себе у художньому мистецтві і створили невеликі шедеври.

Image 01 Image 01 Image 01

В рамках Тижня  української писемності у п'ятниця оголошена  Днем вишиванки. «Вишивала долю, наче по долоні…» Такий захід проводився в Центрі уперше. Можливо тому, він не став масовим. Я вдячна учням і колегам, які долучились до заходу і розфарбували похмурий день яскравими вишитими квітами.

Відомо, держава існує за трьох умов: коли в неї є територія, мова, релігія. Українці толерантно ставляться до віри і релігійних переконань. Ми з кров'ю відстоюємо територію країни. І ніхто, крім нас, у цьому світі не заговорить нашою мовою, ніхто не допоможе, коли нація буде гинути.  Ми — єдині і неповторні, як і будь-який народ, і не потрібно ні під кого підлаштовуватися. Усі і кожен окремо маємо усвідомити, що наше майбутнє  залежить від того, чи навчимося ми, громадяни України, любити землю, на якій живемо, народ, серед якого живемо, мову, культуру цього народу.

 

голова циклової комісії економічних дисциплін ННЦ ПТО НАПН України Т. Д. Дімітрієва

... в АРХІВ