Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти
Національної академії педагогічних наук України

Тиждень англійської мови

лютий 2016

У Навчально-науковому центрі професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України з 15 по 19 лютого відбувся тиждень англійської мови.

Image 01Англійська мова вважається однією з найпопулярніших мов світу. Знання англійської мови відкриває широкі перспективи у плані кар’єрного успіху. Носіями англійської мови є приблизно 400 мільйонів осіб, а близько 700 мільйонів користуються нею як другою мовою. Лексичний запас англійської мови налічує близько 800 тисяч слів, тоді як у російській мові, для порівняння, їх всього 130 000.

Указом №641 президента України П. Порошенка 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Глава держави прийняв таке рішення як зазначається в Указі, "враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково – освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним з пріоритетів стратегії розвитку."

Протягом тижня було проведено ряд заходів для заглиблення учнів у англомовне середовище. Більшість з них активно приймали участь у всіх запропонованих конкурсах і завданнях.

У понеділок був проведений конкурс стінних газет і плакатів. Наші учні виявили обізнаність актуальних тем сьогодення. Кращими стали: І місце – Ящук Олександра (П-35с) за газету “Ukraine is Europe” («Україна - це Європа».) ІІ місце – Старкін Ілля та Старкін Тимофій (П-12) за газету “English in our life” («Англійська мова в нашому житті»). ІІІ місце – Новіков Антон та Рижак Богдан (П-13) за газету “English” («Англійська мова»). Цього дня учні могли також познайомитися з англійською поезією.

Image 01У вівторок учні Сидорчук Анна (П-35с) та Пустова Катерина (П-25с) підготували виступ на лінійці на тему «Англійська мова – це мова міжнародного спілкування». Також цей день був і днем музики у нашому навчальному закладі. На перервах учні мали можливість послухати світові хіти груп: “The Beatles”, “Scorpions”, “Modern Taking”, Bon Jovi, Beyonce, Elton John, Madonna, Rihanna та інших.

Темою середи був показ фільмів англійською мовою. Учні підготували до цього дня різноманітні навчальні фільми та відео матеріали. На заняттях, які відбувалися в цей день, учні дивилися краєзнавчі фільми про Великобританію, про освіту, про найвідоміші пам’ятки культури країни, мова якої вивчається. Найцікавіші матеріали підготували Ружин Андрій (П-12) та Свіржевський Антон (П-13).

Image 01Четвер – день презентацій. Було приємно щодня отримувати нові роботи і бачити, що учні небайдужі і з задоволенням виконують поставлені їм завдання. Міжпредметні зв’язки, особливо з предметом «інформаційні технології», дають свої результати. Найкращими роботами стали презентації Ружина Андрія (П-12) на тему: “British food”, Радченка Ігора (А1-2) – “Design of pneumatic tyres”, Каліша Данила (П-31) – “Youth organizations”, Пустової Катерини (П-25с) – “Sport in our life”, Пича Дмитра (П-12) - Education in Great Britain”.

У п’ятницю в групах проводилась вікторина на краєзнавчу тематику. Також учні та викладачі могли прочитати та вивчити відомі прислів’я англійською мовою, розміщені при вході до кожного навчального кабінету.

Найактивніші учні заохочені грамотами та подяками.

Підводячи підсумок, хочу подякувати всім учням за активну участь в тижні англійської мови.

Good luck to you in your learning English! It’s up to you! You have to learn for yourself, and you will learn if you really want to and are willing to practice. Language is not to be taught, language is to be learnt!

 

викладач вищої категорії, старший викладач Р.М. Рибчинська

... в АРХІВ