Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти
Національної академії педагогічних наук України

Математика і мистецтво

грудень 2016

15 грудня у рамках тижня математики, який проходив з 12 по 16 грудня 2016 року у Навчально-науковому центрі професійно-технічної освіти Національної академії Image 01 Image 01педагогічних наук України, відбулась науково-читацька конференція «Математика і мистецтво».

Викладачі математики Хмельницька В.О., Скрипка Т.В. та бібліотекар Сушко В.В. провели цей захід разом зі своїми вихованцями на базі районної дитячої бібліотеки № 15 Голосіївського району. Учні Центру підготували цікаві доповіді: «творчість художника Ешера», «математика та живопис», «математика та архітектура», «математика та музика». Всі доповіді супроводжувались показом слайдів. Всього в заході взяли участь 71 учень.

Учасники конференції оглянули ілюстровану книжкову виставку «Шедеври світового мистецтва». Учні долучились до майстер-класу з виготовлення кольорових макетів – геометричних тіл (тетраедри, декаедри, гексаедри, октаедри), які потім використовували для виготовлення подарункових календарів на 2017 рік.

Відбулась зустріч з відомим київським художником Дмитром Якутовичем, який завітав зі своїми картинами із циклу «Мій Київ». Д.Якутович розповів про свого батька Георгія Якутовича - художника-графіка, ілюстратора, художника-постановника відомих фільмів «Тіні забутих предків», «Захар Беркут», академіка, професора, лауреата Державної премії імені Т.Г.Шевченка.

Image 01 Image 01 Учасники конференції оглянули Меморіальну стіну пам’яті імені Олексія Дурмасенка, який загинув на полі бою, учні вклонились пам’яті інших героїв Голосіївського району міста Києва.

На захід завітав 87-річний художник-ілюстратор, монументаліст Ларін Веніамін Васильович, який у свій час працював художником Ташкентського театру імені Ахумбаєва. У Києві був художнім редактором відділу політичного плакату видавництва «Мистецтво». Займався медальєрним мистецтвом. Він є розробником нагрудної медалі «А.С.Макаренко», якою нагороджують заслужених працівників освіти.Image 01

Родзинкою заходу було ознайомлення учнів з виставкою «Паралелі» відомого чеченського художника Заміра Юшаєва. Сам автор мешкає нині у Німеччині, а до бібліотеки він передав 20 авторських копій своїх творів.

Науково-читацька конференція, яка планувалась на одну годину перетворилась на тригодинне насичене свято пізнання, нових знань, відкриттів, людей. Ми щиро вдячні нашим партнерам – працівникам бібліотеки за сприяння та безпосередню участь у проведенні конференції.

 

... в АРХІВ