Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти
Національної академії педагогічних наук України

День української писемності

листапад 2018

Щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, українці відзначають День української писемності та мови. Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл.1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем, саме Нестора традиційно вважають одним з авторів «Повісті временних літ».

Напередодні 9 листопада в Навчально–науковому центрі була проведена низка заходів з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури учнів та викладачів навчального закладу. Учасники заходів мали можливість дізнались про історію свята, про життя Нестора Літописця та про сучасний стан української мови.

Розпочалась заходи проведенням 1 етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Переможцями конкурсу стали:
І місце – Гончар Аліна, група П-35с
ІІ місце –Гардадіна Ангеліна, група П-25с
ІІІ місце –Мазура Інна, Таран Вероніка, Авраменко Надія, група П-25с.

Учні другого курсу стали учасниками конкурсу «Лінгвістичний батл». Перемогу святкувала група П-21, друге місце посіла команда групи П-22, третє місце у групи П-25с.

Щороку саме в День української писемності та мови стартує, а також проводиться Всеукраїнський диктант національної єдності. Учасниками диктанту стали понад представники груп молодших спеціалістів та секретарів-обліковців, всього - 47 учнів. Більшої кількості кабінет просто не вмістив!

А найвеселішим заходом свята став квест «Ну що б, здавалося, слова…». Учасники квесту, учні груп П-11, П-12 та П15с, розгадували ребуси, пригадали прислів’я та приказки. Сподіваюсь, захід був не лише динамічним, але і корисним.

Дякую усім учасникам! Окрема подяка учням групи П-21 за підготовку та оформлення «Живої газети» та учням П-22 за невтомну фотожурналістську допомогу у підготовці і проведенні свята.

Викладач української мови і літератури Т.Д. Дімітрієва

 

... в АРХІВ