Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти
Національної академії педагогічних наук України

Славетні епохи України

лютий 2018

Таку назву має історико - патріотичний проект, автором і керівником якого є голова громадської організації «Славетні епохи України» ( СЕУ), член правління Громадської спілки «Спілка ветеранів та учасників АТО, війни, сімей загиблих та померлих м.Києва», художник-дизайнер, підприємець Олег Леонідович Дурмасенко- Гржибовський.

У рамках реалізації цього проекту, та з нагоди проведення у Навчально-науковому центрі професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України тижня історії, керівники проекту завітали до нас 14 лютого 2018р. У цій зустрічі взяли участь, крім автора проекту, шановні гості: лектор проекту, історик, аспірант, дослідник Ільчишин Сергій та ветеран АТО Андрій Шиян.

Метою проекту було: донести до учнівської молоді знання про могутність нашого древнього народу, та міць нації, яка за всі віки існування, не зважаючи на знищення та приниження, не зігнулась, а навпаки, починає відтворення великої історичної Державності у Східній Європі, яка у майбутньому має стати авангардом та новим диханням у законсервованому соціумі старої Європи. Ця мета продиктована, зокрема, ще й тим, що протягом останніх, майже 400 років пропаганда царської Росії, СРСР, та РФ нахабно «приватизує» наших Героїв, історію, українські традиції.

Реалізація проекту почалась з виконання Гімну України учнями та всіма учасниками заходу. Дурмасенко-Гржибовський О.Л. дав загальну характеристику проекту та запропонував вшанувати пам’ять Героїв України хвилиною мовчання.

Про свою діяльність у якості волонтера АТО, а потім воїна окремого військового підрозділу імені С.Кульчицького, розповів Андрій Шиян, який загалом провів в АТО два роки.

З великою цікавістю учні сприйняли слово історика Сергія Ільчишина, який упродовж 40 хвилин розповідав про злети і падіння української державності, про видатних українців від доби Князя Володимира Великого і Ярослава Мудрого до героїв сучасної України В’ячеслава Чорновола та Сергія Кульчицького.

Аудиторія була оформлена широкоформатними інформаційними стендами-конструкціями, кожна з яких відповідає темі, властивої певній історичній епосі України, всім учасникам проекту були презентовані буклети з додатковою історичною інформацією.

Ведучі проекту відповіли на запитання учнів. Після заключного слова автора проекту організували спільну фотосесію всіх учасників.

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи Христич З.О.

... в АРХІВ