Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти
Національної академії педагогічних наук України

Згадаймо Крути, козацьку славу...

січень 2018

29 січня 2018 року в читальній залі старшого відділу бібліотеки відбулася патріотична бесіда

"Згадаймо Крути, козацьку славу.
Ми відступати не маєм права".

В цей день вшанувати пам'ять Героїв Крут. До бібліотеки завітали гості з Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України.
Бібліотекар Сушко Валентина Василівна, викладач історії Мельник Галина Яремівна, майстри виробничого навчання - Балан Тамара Євменівна, Федоренко Валентина Євменівна та 20 вихованців Центру.
Провідний бібліограф Олена Гейко підготувала змістовну доповідь "А їм було лише 17..." за матеріалами періодичних видань різних років, ознайомила присутніх з книжковою виставкою, показала новинки літератури.

Вона розповіла, що 29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. 100 років тому поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між УНР та червоною гвардією. Кількасот студентів та кадетів виступили тоді проти 6 тисяч більшовиків. В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України.

Викладач історії Мельник Г.Я. спільно зі своїми вихованцями підготували цікаву інформацію на цю тему. Учениця Лавриненко Валерія з 2-го курсу групи П 25с (секретар-обліковець бухгалтерських данних) зачитала доповідь "Крути - бій за майбутнє", а учні Мозгова Софія та Середа Василь декламували патріотичні вірші.


Пам'ятай про Крути
Так страшно помирати, чуєш, брате,
Далеко від домівок рідних і осель.
Зовсім недавно проводжала мене мати,
А зараз навкруги кривава карусель.
Сніги червоні від вогню і крові,
Немовби стогне зранена земля.
Та попри все на світі я готовий
До бою - тільки смерть і я!
Нас мало, проти нас орда.
Вони, оскаженілі, хочуть крові.
Так, ми програємо, шкода
Але їм не забрати у нас волі.
...Вони прийняли мученицьку смерть.
Не маєш права ТИ цього забути.
Не забувай про їх останній герць.
Будь патріотом - пам'ятай про Крути!

"Крути – наша гордість
і слава,
Там соколи юні
у вічність пішли..."

 

... в АРХІВ